Meet your next favorite book
Впишите название книги, которая вам понравилась,
и выберите наиболее похожую на нее.

Книги, похожие на «Krista Teearu, Finantsjuhtimine lihtsalt ja selgelt»

Jaak Roosaare
Äsja ilmunud uuendatud trükki on täiendatud kõige uuema ja asjakohasema infoga.Aktsiatega rikkaks saamise õpik 2.0 on eelmisest versioonist ligi poole paksem!Siit raamatust saad teada kuidas:Osta ja müüa aktsiaidLuua endale kasvav dividendituluAnalüüsida ettevõtteid ja aktsiaidInvesteerida passiivseltKasutada võimenduslaenu ja optsiooneValida kasvuaktsiaidSaadud õppetundidest õppust võttaKoroona-aja börsikrahhi mõjudest üle tullaInvesteerivad Eesti nimekaimad investoridEnamasti räägitakse aktsiatest ja börsist just kauplemise ja spekuleerimise võtmes. Kui Sa pole varem sellest teemast midagi kuulnud, siis tundub see ilmselt keeruline, ohtlik ja midagi kättesaamatut. Minu eesmärk on seda suhtumist muuta ja Sulle näidata, et tänu aktsiaturule on meil kõigil võimalik saada omanikeks. Ja et see on lihtsam ja turvalisem kui töökoha otsimine või hoidmine.1999. aasta alguses ostsin keskkooliõpilasena oma elu esimesed aktsiad. Ligi 20 aastat hiljem toodab minu aktsiaportfell piisavalt dividenditulu, et saan sellega oma igapäevased elamiskulud kaetud. Olen teinud vahepeal sadu ja sadu tehinguid, kogenud suuri võite ja kibedaid kaotusi. Olen investeerinud ettevõtetesse, mille väärtus on kümnekordistunud ja olen ka kogu investeeringu kaotanud.Ajaga olen mõistnud, et edukas investor ei pea jälgima igapäevaselt uudiseid või tegema kümneid tehinguid päevas. Edu saadab eelkõige pikaajalisi investoreid, kes jälgivad lihtsaid reegleid ega mõtle üle. Kõige olulisem on alustada ja oma raha tööle panna. Sellest käesolevas raamatus juttu tulebki!Lugejate tagasiside eelmisele trükile:“Kui see on sinu esimene raamat investeerimise kohta, siis sa tegid õige valiku. Raamatus on palju näpunäiteid alustamiseks ja ideid oma strateegia jaoks.”“Mitmekülgne ja hea sissejuhatus aktsiamaailma. Lihtne lugemine. Puudutab selle eri valdkondi ühtlaselt ja kompaktselt, andes rikkaliku ülevaate kõigest mida ühel algajal võiks teada minna. Lisaks leiab raamatust rohkelt õpetlikke ja inspireerivaid näiteid elust enesest (peamiselt Eesti investorite lood) ning edasisi lugemissoovitusi, kui on kellelgi plaan süvitsi minna.”“Ma ei ole veel aktsiatesse investeerima hakanud aga nüüd ma vähemalt tean kuidas sellega alustada.”
John Maynard Keynes
J. M. Keynes (1883–1946) oli inglise majandusteadlane, riigitegelane ja filosoof, viljakas publitsist, kes osales aktiivselt seltskonnaüritustel ning elas mitmekesist ja huvitavat elu.Majanduspoliitika seisukohast oli kriitilise tähendusega tema mõte, et riigi majanduspoliitika erineb üksikute majandusagentide tegevuste summast, ehk teisisõnu pani Keynes aluse tänapäevasele makroökonoomikale. “Hõive, intressi ja raha üldteooria” on autori sõnul adresseeritud teistele ökonomistile ning teose põhieesmärgiks on keerulised teooriaküsimused ja alles siis nende praktikasse rakendamine. Keynes suunas oma tähelepanu sellele, mis kõige üldisemalt määrab kogunõudluse ja -pakkumise.“Keynesi panus on ehk olulisemgi üldise mõtteviisi arendamises, kuidas majandusest mõelda. Pean siin eelkõige silmas ebakindluse ja määramatuse osa rõhutamist ootuste puhul ning viimaste tähtsustamist majandustegevuse kavandamisel üldiselt ja eriti investeeringutes.” (A. Purju)
Jaak Roosaare
1999. aasta alguses ostsin keskkooliõpilasena oma elu esimesed aktsiad. Ligi 20 aastat hiljem toodab minu aktsiaportfell piisavalt dividenditulu, et saan sellega oma igapäevased elamiskulud kaetud. Olen teinud vahepeal sadu ja sadu tehinguid, kogenud suuri võite ja kibedaid kaotusi. Olen investeerinud ettevõtetesse, mille väärtus on kümnekordistunud ja olen ka kogu investeeringu kaotanud. Enamasti räägitakse aktsiatest ja börsist just kauplemise ja spekuleerimise võtmes. Kui Sa pole varem sellest teemast midagi kuulnud, siis tundub see ilmselt keeruline, ohtlik ja midagi kättesaamatut. Minu eesmärk on seda suhtumist muuta ja Sulle näidata, et tänu aktsiaturule on meil kõigil võimalik saada omanikeks. Ja et see on lihtsam ja turvalisem kui töökoha otsimine või hoidmine. Ajaga olen mõistnud, et edukas investor ei pea jälgima igapäevaselt uudiseid või tegema kümneid tehinguid päevas. Edu saadab eelkõige pikaajalisi investoreid, kes jälgivad lihtsaid reegleid ega mõtle üle. Kõige olulisem on alustada ja oma raha tööle panna. Sellest käesolevas raamatus juttu tulebki!
Charles Eisenstein
Selle raamatu eesmärk on muuta raha ja inimese majandustegevus sama pühaks kui kõik teised asjad meie universumis.Me peame raha rüvetatuks ja põhjusega. Kui maailmas on miski püha, siis igatahes mitte raha. Raha tundub olevat iga kaalumist väärt sotsiaalse või poliitilise reformi vaenlane, sest korporatiivne võim kujundab seadusi iseenda kasumi suurendamist silmas pidades. Paistab, et raha hävitab meie planeeti, sest röövkasutame oma lõppematu ahnuse rahuldamiseks ookeani, metsa ja pinnast.Autor CHARL EISENSTEIN on lõpetanud Yale'i ülikooli matemaatika ja filosoofia erialal. Ta kirjutab eelkõige tsivilisatsioonist, teadvusest, rahast ja inimkultuuri evolutsioonist.
Krista Teearu
Ettevõtjana sul tuleb igal juhul oma numbrite ja raamatupidamisaruannetega sõbraks saada. Numbritest ei ole pääsu kuskile, enesekindluse suurendamiseks on parim viis veidi oma teadmisi täiendada.Siit raamatust saab värske ettevõtja omale alustamiseks vajaliku info ja kogenum ettevõtja leiab kindlasti mõne hea näpunäite.Miks seda raamatut osta?räägib lahti põhimõisted – mis on kirje, kanne, deebet, kreedit, konto, algdokument, reskontrod jne;kõnnib kaasa alustava ettevõtjaga, vaatleb ükshaaval tehtud tehinguid ja koostab neist raamatupidamiskanded;arvestab töötasu, põhivara amortisatsiooni ja dividende;toob näiteid, kuidas koostada majanduskulude aruannet ja lähetuskulude aruannet;näitab, millised nõudmised on algdokumentidele ja kuidas koostada müügiarvet;selgitab, kuidas koostada lihtsaid põhiaruandeid – kasumiaruanne, bilanss, rahavoogude aruanne;räägib, millised nõuded on majandusaasta aruandele ja koostab esimese aasta aastaaruande;lisaks on juttu ka raamatupidamise korraldamise võimalustest ja raamatupidaja valiku aspektidest.
Понравилось, что мы предложили?