Впишите название книги, которая вам понравилась,
и выберите наиболее похожую на нее.
Книги, похожие на «Uku Masing, Uku Masing ja Piibel»
"Usk ja mõistus" on paavst Johannes Paulus II (1920-2005) eelviimane, 13. entsüklika ehk ringkiri, mis pärineb aastast 1998. Oma ringkirjas räägib paavst usu ja mõistuse vahelisest tundlikust suhtest. Kuigi mõlemad on sõltumatud, mõjutavad nad teineteist, aga samal ajal valitseb nende vahel harmoonia. Tõeni võib olla palju teid, aga nii usk kui mõistus mõlemad otsivad ülimat Tõde. Filosoofia ei saa mõista lõpuni seda Tõde, mis on antud ilmutuslooga, aga usu mõistmine eeldab filosoofiat. Seetõttu ei pea teoloogia ja filosoofia olema vastuolus.
„Rebigu Allah välja tema selgroog ja raiugu tema aju kaheks ning pangu siis need mõlemad tagasi ja tehku seda uuesti ja uuesti. Aamen.“ Autorile osaks saanud “palve” Arvad, et tunned islamit? Peaaegu kõik, mida sa islamist ja ristisõdadest tead, on vale! • Muhammad ei jutlustanud rahu ja sallivust! Oma vaenlased lasi ta jõhkralt mõrvata. Oma jüngritele õpetas ta, et sõdima peab seni, kuni islami seadus kehtib ka mittemuslimite riikides. • Ristisõdade eesmärk oli enesekaitse! Tegu ei olnud eurooplaste jultunud rünnakuga süütute muslimite vastu, vaid hoopis hilinenud vastulöögiga sajandeid kestnud muslimite agressioonile. • Paljukiidetud islami kultuuri kuldajastu tõukejõuks olid mittemuslimid! • Euroopa võib XXI sajandi lõpuks olla islamiusku… Islamiekspert Robert Spencer on organisatsiooni Jihad Watch direktor ja Free Congress Foundationi kaastööline. Ta on kirjutanud üheksa islamiteemalist raamatut, teiste hulgas bestselleri “Kogu tõde Muhammadist: maailma kõige sallimatuma religiooni asutaja”. Oma poliitiliselt ebakorrektse stiili tõttu on tema elukoht salastatud.
Rooma-Katoliku kiriku juht paavst Franciscus andis välja erakorralise Halastuse aasta alguses intervjuuraamatu «Jumala nimi on Halastus», kus kirikupea vestleb Vatikani ajakirjaniku Andrea Torinelliga. Raamatus juhib Rooma Paavst tähelepanu kirikus äramärgitud Juubeliaasta sisule, kutsub üles armastuses pöörduma elule, rahule ja leppimisele ning seda läbi halastustegude. Paavsti selgitab läbi isikliku elukogemuse halastuse mõistet ning kutsub igat lugejat avama oma südame ust.Erilist tähelepanu pöörab paavst Franciscus meeleparanduse sakramendile, mis on esmatähtis kõigile katoliiklasele, et seada halastus ja armastus oma elu nurgakiviks. «Pangem meeleparanduse sakrament jälle kesmesse nõnda, et inimesed võiksid kogeda Jumala halastuse ülevust omal käel ja iga pihile mineja jaoks saab sellest tõelise sisemise rahu läte.»
Понравилось, что мы предложили?