Впишите название книги, которая вам понравилась,
и выберите наиболее похожую на нее.
Книги, похожие на «Robert Spencer, Poliitiliselt ebakorrektne tõde islamist»
Rooma-Katoliku kiriku juht paavst Franciscus andis välja erakorralise Halastuse aasta alguses intervjuuraamatu «Jumala nimi on Halastus», kus kirikupea vestleb Vatikani ajakirjaniku Andrea Torinelliga. Raamatus juhib Rooma Paavst tähelepanu kirikus äramärgitud Juubeliaasta sisule, kutsub üles armastuses pöörduma elule, rahule ja leppimisele ning seda läbi halastustegude. Paavsti selgitab läbi isikliku elukogemuse halastuse mõistet ning kutsub igat lugejat avama oma südame ust.Erilist tähelepanu pöörab paavst Franciscus meeleparanduse sakramendile, mis on esmatähtis kõigile katoliiklasele, et seada halastus ja armastus oma elu nurgakiviks. «Pangem meeleparanduse sakrament jälle kesmesse nõnda, et inimesed võiksid kogeda Jumala halastuse ülevust omal käel ja iga pihile mineja jaoks saab sellest tõelise sisemise rahu läte.»
"Usk ja mõistus" on paavst Johannes Paulus II (1920-2005) eelviimane, 13. entsüklika ehk ringkiri, mis pärineb aastast 1998. Oma ringkirjas räägib paavst usu ja mõistuse vahelisest tundlikust suhtest. Kuigi mõlemad on sõltumatud, mõjutavad nad teineteist, aga samal ajal valitseb nende vahel harmoonia. Tõeni võib olla palju teid, aga nii usk kui mõistus mõlemad otsivad ülimat Tõde. Filosoofia ei saa mõista lõpuni seda Tõde, mis on antud ilmutuslooga, aga usu mõistmine eeldab filosoofiat. Seetõttu ei pea teoloogia ja filosoofia olema vastuolus.
Esmakordselt on lugeja ees peaaegu kõik Masingu väiksemad Vana ja Uut Testamenti puudutavad erinevatel ajajärkudel ja eri keeltes kirjutatud tööd. Osa neist on eestikeelseina ilmunud ka varem, teised on seni tõlkimata või üldse ilmumata. Õppides Tartu Ülikooli usuteaduskonnas pööras Masing palju tähelepanu heebrea ja teistele semiidi keeltele ning Piibel, eriti Vana Testament, on talle alati olnud esmatähtis uurimisobjekt. Käesoleva raamatu näol on tegemist kronoloogilise läbilõikega piibliteadlase Masingu tööst ning ühtlasi valdkondadest, millega ta kõige rohkem oma elu jooksul kokku puutus. Soliidse mahuga teos on kahtlemata verstapost Eesti piibliteaduste maastikul, pakkudes lugemist, mõtlemist, õppimist, diskussiooniainest nii tavalugejale, tudengile kui teadlasele ning ärgitades paljusid avastama Piiblist hoopis ootamatuid külgi ja probleemiasetusi.Toimetaja Katre LigiToimetaja Urmas NõmmikKujundaja Mari AinsoKoostaja Kalle Kasemaa
Понравилось, что мы предложили?