Найди свою следующую книгу
Впиши название любой понравившейся книги,
и посмотри, какие книги наиболее всего на нее похожи.

Книги, похожие на «Emma Karinsdotter, Tuhande tähe saar»

Margit Sarapik
Uues koolis alles kohaneva 12-aastase Rasmuse elu muutub päevapealt, kui tema klassi tulevad kaksikud Ragnar ja Gert, kes ta oma mõnituste objektiks valivad ja õnnetuseks ka kõik teised klassivennad poisi vastu üles ässitavad. Ka kodune olukord pole Rasmusele viimasel ajal meelt mööda – poiss ei suuda leppida oma ema uue kaaslase Margusega ega sellega, et ta näeb ema kodus järjest vähem. Ühel hetkel leiab oma probleemidega üksi jäänud Rasmus end raske valiku eest – kas anda alla või alustada pealtnäha lootusetut võitlust ülekohtu vastu? „Vaarao leidmine” on põhikooli elu ja õpilaste käitumist kajastav realistlik noorsooromaan, mis maalib tõetruu pildi sellest, kui keeruliseks võib osutuda koolid˛unglis vastuvoolu ujumine ja iseendaks jäämine, kui kerge on massiga kaasa minna ja mitte mõelda oma tegude tagajärgedele ning kui palju on raskel hetkel väärt head sõbrad. Reeli Reinaus, kirjanik
Teet Kallas
See veider lugu, mida minu lapsepõlves kodukandis mõnikord sosinal või ka muigamisi levitati, rääkis ju mingist müütilisest Kontkäest, mis viskuvat maapõue sügavusest mitme kilomeetri kõrgusele, et rüvetatud taevast kinni püüda ja karistada jultunud võõramaalaste tigedaid lennukeid. Sellel seletamatul asjal (monstrumil? fantoomil?), mida mina olen enda arvates ükskord näinud, polnud pikkust (või kõrgust?) küll siiski enam kui kakssada-kolmsada meetrit. Aga just nii madalal võis talle saatuslikuks saanud hetkel lennuväljale läheneda ka too õnnetu reaktiivhävitaja – ei meetritki kõrgemal!
Tarmo Tuule
Miks tegelikult:– osa lapsi ropendab?– toad ise segi lähevad?– lapsed omavahel riidlevad?– vahel õppimata on?– riided, põrandad ja lapsed ise määrduvad?– vahetevahel und ei tule?– mõnedel lastel küüned näritud on?Sellest ja paljust muust kirjutab lõbusas juturaamatus “Tattnokk ehk lapsed pole milleski süüdi!” kahe lapse isa Tarmo Tuule.
Понравилось, что мы предложили?