Найди свою следующую книгу
Впиши название любой понравившейся книги,
и посмотри, какие книги наиболее всего на нее похожи.

Книги, похожие на «Louisa May Alcott, Väikeste naiste abielud II osa»

Mart Sander
Meid ümbritseb tuleviku ja mineviku võrgustik: juurdepääsupunktid, juhuslikud süsteemihäired ning inimesed, kes vastutavad kõige selle turvalisuse ja hoolduse eest. Kui oled ühena neist sündinud, ei põgene sa oma saatuse eest.Rooma leegionär, araabia poiss Inglise kloostris, valgustusajastu teadlane, vaid teadvusena eksisteeriv uurija – need on mõned tegelased väga erinevaist maailmaist, tegelased, kes ometigi kohtuvad kahte aastatuhandet hõlmavate sündmuste jadas.„Lux Gravis” on lugu ajast, mis oleks võinud kulgeda teistsugust rada pidi. Ajalookroonika ja ulmemüsteeriumi elemente kombineeriva romaani tegelased ja sündmused on reaalsed, heites hoopis uut valgust mitmele Euroopa ajalugu mõjutanud otsusele.
Энн Леки
Radchi kosmilise impeeriumi valitseja on andnud Breqi käsutussesõjalaeva Kalri Halastus ja saatnud ta ainsasse kohta, kuhu Breq oli nõusminema, et impeeriumis möllava kodusõja ajal sealsete elanike rahu jaturvalisust kaitsta. See on Athoeki tähesüsteemi orbitaaljaam, kus töötabaiakorraldajana leitnant Awni noorem õde.Athoek annekteeriti kuuesaja aasta eest ja nüüdseks on kõik elanikudtsiviliseeritud – või peaksid olema. Ent kõik pole nii rahulik, kuipealtnäha paistab. Vanad rahvustülid pole kadunud, teeistanduste töölisedpole oma elutingimustega rahul, tühjas naabertähesüsteemis kummitab jatundub, et presgerite võõrrass on hakanud toimuva vastu huvi tundma. Nendehuvi pole aga kunagi heatahtlik. „Abistav Mõõk” on romaani „AbistavÕiglus” (e.k 2015) järg.
Genevieve Cogman
Irene on raamatukoguhoidja. Tõsi, Raamatukogu on selline, mis ei laena ühtegi raamatut välja. Ja asub see… väga paljude paralleelmaailmade vahel, ent mitte üheski neist. Seetõttu sarnaneb raamatukoguhoidja töö pigem spiooni omaga: Irene ülesanne on minna kohale, osta, varastada või ükskõik millisel moel hankida raamat ja tuua see Raamatukokku. Maailmad on erinevad ja seetõttu võivad isegi klassikalised teosed neis pisut erineda. Näiteks on „Faustis” mingi sõna vahetusse läinud. Või on vennad Grimmid leidnud oma raamatusse täiendava muinasjutu või paar. Mõned raamatud on unikaalsed, seotud ainult ühe konkreetse maailmaga, mõned võivad aga reeta Raamatukogu saladusi.Esialgu tundub kõik lihtne: minna kena praktikandi saatel Londonisse, võtta raamat, tulla märkamatult tagasi. Aga raamat on juba varastatud ning seda näivad otsivat väga mitmed jõud alustades Liechtensteini saadikuga ja lõpetades salaühingutega. Liechtenstein, muide, on üks Euroopa suurjõude, sest just seal valmistatakse haldjate võluväe abiga maailma parimaid tsepeliine. Genevieve Cogmani „Nähtamatus raamatukogus” on salapära ja maagiat, ustavust ja reetmist, aurupunki ja armastust raamatute vastu – lühidalt: see on hõrk kokteil igale maitsele.
Francis Spufford
"Ühel sombusel õhtupoolikul 1746. aasta novembris sildub New Yorgi sadamas laev, mille pardalt astub maha uljas noormees, kaasas enam kui tuhandenaelane veksel, et see rahaks vahetada. Ameerika iseseisvussõjani on jäänud 30 aastat ning New York pole kaugeltki veel mingi suurlinn, ent salapärase varanduse ja võluva jutuga noormehe jaoks peitub seal sadu võimalusi. Peagi selgub, et uue elu keerises on võimalik ühtaegu leida uusi sõpru ja armuda, kuid sattuda ka enneolematutesse pahandustesse. Ootamatuid pöördeid täis romaan viib lugeja 18. sajandi New Yorgi äri- ja teatrimaailma – aega, mida täitis edumeelsuse ja vanameelsuse võitlus ning kus pandi alus tänapäevasele New Yorgile.Raamat ilmub Galluse kirjastuse ajalooromaanide sarjas ""Loo aeg”, kus varem on ilmunud Sarah Perry romaan «„Essexi siug“».„Francis Spufford on üks originaalsema mõttelennuga kirjanikke tänapäeva kirjanduses.”– Nick Hornby, kirjanik2016. aasta Costa raamatuauhinna debüüdiauhinna laureaat2017. aasta Ondaatje auhinna laureaat2017. aasta Walter Scotti ajalooromaanide auhinna nominentBriti kirjanik Francis Spufford (sündinud 1964) on üks neid kirjanikke, keda nimetatakse kultuskirjanikuks. Varem esseistlikke ja dokumentaalteoseid kirjutanud meest hinnatakse eeskätt tänu laitmatule stiilitajule ja leidlikule mõttelennule. 2016. aastal ilmunud „Kuldsele kingule” (originaalis „Golden Hill“) on tema debüütromaan, mis pälvis mitu olulist kirjandusauhinda."
Понравилось, что мы предложили?